ŽIJEŠ PRÁVĚ TEĎ A TADY... ALE JAK? TO ZÁLEŽÍ JEN NA TOBĚ, JAKOU SI VYBEREŠ CESTU ŽIVOTEM!


sobota 28. srpna 2021

SRPEN 2021


 
SRPEN - KDYŽ DOVOLENÁ, TAK JEDINĚ V DEŠTI 😀

... a my jsme ji propršenou docela měli. No co, jsou to přece kapky štěstí, ne?! 


Kromě kratších výletů do okolí našeho bydliště jsme se vypravili na týdenní dovolenou do Karlových Varů. Ubytovali jsme se v nádherném 4 hvězdičkovém hotelu Dvořák. Nachází se těsně za Karlovarským Vřídlem, tedy v centru města. Na spodní fotce je náš pokoj a bazén uvnitř hotelu, na vrchní je jídelna v našem hotelu, kam jsme chodili na snídaně.


Jedním z cílů našich výletů byl Vánoční dům.
V něm tato překrásná výstava vánočních dekorací a spousta medvídků všech možných velikostí.


Na další výlet jsme se vypravili lanovkou na rozhlednu Diana. Rozhledna nás překvapila výtahem uvnitř. Takže schody jsme nemuseli vyšlapávat. :-) Hned vedle rozhledny je Motýlí dům, v něm nespočetné množství motýlů. Také je tam malá MiniZOO s několika zvířátky, která si můžete pohladit. Z rozhledny jsme šli na spoustu dalších vyhlídek, ale o tom až někdy příště, všechno se sem do článku nevejde. :-)


I na Goethovu vyhlídku jsme si zašli. Nachází se uprostřed Karlovarských lesů a je z ní náramný rozhled na celé město. Dolů jsme nejeli autobusem, jak jsme jeli část cesty nahoru, ale další lanovkou od hotelu Imperiál.

Popis k lanovkám:

V Karlových Varech jezdí dvě pozemní lanové dráhy - lanovka na rozhlednu Diana a lanovka k hotelu Imperial. Každá lanovka má dva vozy. Vozy jezdí zavěšeny na společném lanu jako kyvadlo, poháněné společným hnacím motorem. Motor ovládá strojník, který dostává signály od průvodčích. Trať je jednokolejná, vozy se uprostřed vyhýbají pomocí Abtovy výhybky - vnější kolo je vodící opatřené nákolky, vnitřní kolo je válec klouzající po přerušované vnitřní kolejnici. Na lanovce Imperial platí běžné jízdenky MHD. Na lanovce Diana je zvláštní jízdné, ale platí zde celodenní jízdenky MHD. Původně jezdila k hotelu Imperial ještě třetí lanovka - Slovenská, ale ta byla pro špatný technický stav uzavřena. Byla plánovaná ještě čtvrtá lanovka, k vyhlídce Tři kříže, ta nebyla dostavěna, ale uvažuje se o jejím dostavění. Lanovky byly postaveny v letech 1905 - 1912, spolu s hotelem Imperial. Lanovka Imperial je nejstrmější českou pozemní lanovkou a druhou nejstarší tunelovou lanovkou v Evropě.


I do podzemí jsme se dostali. :-)
Tam se vytváří vlhkem tyto zkamenělé nádobky, růže a podobně.


Návštěva Becherovy vily (vlevo nahoře) původně nebyla naším cílem, ale uvítali jsme, že nám přišla do cesty. Nejen, že jsme se dozvěděli něco o panu Becherovi, ale uvnitř byla zrovna obrazová výstava malíře Jiřího Trnky a jeho ženy.

Chrám s kupolemi Pravoslavného kostela se nedal přehlédnout.
Zářil ze všech vyhlídek nad městem a věřte, že fotka nezachytí tolik jako vaše oko.

Nedaleko od chrámu je nádherný rybníček s výletní restaurací poblíž.
U něj jsme se na nějakou dobu zasekli u kačenek.

A poslední obrázek vpravo dole je kostel, uvnitř něhož se nachází Voskové muzeum.To, a ještě mnohem více, jsme pro bližší přiblížení shrnuli v našem videu.
PRO VĚTŠÍ ROZLIŠENÍ KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ:
Mnoho a mnoho fotek a po celý týden fotili, ale všechno sem dát nemohu. Možná příště.
Rádi bychom se sem brzy znovu dostali. Bylo tu moc krásně. :-)

26 komentářů:

 1. Měli jste krásnou dovolenou i když pršelo. Určitě ne pořád. Karlovy Vary jsou krásné. Moc se mi líbily fotky i video.
  My jsme byli ve Varech před 10 roky na jeden den. Byli jsme ubytovaní kousek od Karlových Varů v Dubině a odtud jsme vyráželi na výlety.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růženko, bylo hezky, a pořád taky nepršelo. :-)
   Počasí mi připadá jako kdysi v mém dětství, prostě normální, chvíli prší a hlavně, nejsou pořád ta nesnesitelná vedra.

   Vymazat
 2. Lotty,máš to pech na déšť,ale i tak jste si dovolenou užili 👍🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martí, každý den jsme někam vyráželi, ani se to nedalo všechno sem vložit, to by mnohá tady při čtení odsud prchla a nedočetla! 😁

   Vymazat
 3. Loty, dovolenou jste si užili i s deštěm. Lákal by mě ten vánoční dům. Ve videu jsi to hezky shrnula. Měj hezké dny i když počasí nepřeje :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Libby, Vánoční dům je hlavně zajímavý pro děti, všude plno medvídků. 🧸
   Já vím, od vás je to pěkný kus cesty!

   Vymazat
 4. Lotty, zdravím. Karlovy Vary mám spojené se vzpomínkami na moji maminku. Jezdila tam v minulosti často do lázní a my jsme ji jezdili navštívit. Měla to tam moc ráda. Já màm v plánu už dost dlouho Vánoční dům, snad to někdy dopadne. Dovolenou a výlety jste měli moc hezké, až na ten déšť, viď. Když jsme měli vnučky na prázdninách, tak nám taky hodně pršelo, skoro každý den. Lotty a prší i v Bulharsku... Už pozítří... Pá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, moje babička zase jezdila do Mariánek, kousek vedle.
   Držím palečky na Bulharsko, jsem moc zvědavá, zda se vám zalíbí tolik jako nám. :-)

   Vymazat
 5. Tak my byli minulý týden na druhé dovče, tu první jsme trávili poslední týden v červnu nahoře v Krkonoších, tu druhou tento týden v Podkrkonoší s vnoučaty. Propršel nám pouze pátek a to tak vydatně, že jsme se museli v polovině výletu vrátit zpět. Ale nevadilo, nastartovali jsme "mustanga" a zajeli do Jilemnice do příjemné cukrárny na dobrůtky.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdenko, Krkonoše, tam už jsem delší čas nebyla, naposled na lyžáku v prváku!❄☃ To bych si nechala líbit, místo tůry do cukrárny! 🍰☕

   Vymazat
 6. I když počasí trochu stávkovalo, dovolenou jste měli OK. Fotky i video o tom svědčí.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, moc se nám tam líbilo - a nepršelo pořád, i sluníčko se ukazovalo! :-)

   Vymazat
 7. Lotty, i přes déšť jste měli parádní dovolenou. Fotečky i video jsou parádní. Lákal by mě Vánoční dům a podzemí.
  Měj se krásně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, taky jsem tam byla prvně - ve vánočním domě a podzemí. V podzemí mne překvapila jedna věc - navlékli jsme se jak do jeskyní, kde bývá chladno třeba 5 stupňů, a ono tam bylo horko 33 stupňů - vždyť jsou to Vary a jsem tam horké prameny! 😄

   Vymazat
 8. Lotty, až na ten déšť jste měli krásnou dovolenou. Vánoční dům bych také jednou chtěla vidět, a nejen ten. :o)
  Přeji hezké dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, Vánoční dům je pěkný, hlavně pro děti, vnoučata. Spousta místeček a sedátek udělaných k focení s dítětem (i dospělým). 😊

   Vymazat
 9. Vánoční dům jsme navštěvovali často,když byl vnuk malý.Vždy jsme ho navnadili na Vánoce.Je to tam opravdu krásné.
  Nádherně udělaný článek i video-Vary si to zaslouží.
  Přeji krásný den ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, moc děkuji. Moc se nám tam líbilo a všechno ve Varech jsme zatím ani nestihli po týdnu probádat. :-)

   Vymazat
  2. Kdyby jsi viděla,jaký úspěch mělo Tvé video ve světě!Když vezmu tu nejvzdálenější exotiku:Fidži,Trinidat a Tobago,Japonsko,Malaysie... celá Evropa-prostě mimo sev.,již.pólu a Afriky...Jsi prostě úspěšná autorka.
   Přeji nádherný víkend ☺

   Vymazat
  3. Evi, tak to mne těší! :-)

   Vymazat
 10. Ten Vánoční dům musel být krásný. Podle fotek i videa věřím, že jste si dovolenou užili. 🙂

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikolko, máš pravdu, užili. Je tam hodně ke koukání i focení. 😊

   Vymazat
 11. Dovolená není jen o počasí. Vidím, že i vy jste si ji užili i navzdory počasí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Libuško, dost akcí bylo i uvnitř, výstavy, podzemí, lanovky, my jsme si poradili, ono vždy za chvilko vysvitlo sluníčko. :-)

   Vymazat
 12. My se s manželem chystáme do Varů koncem září, tak snad už tam nebude padat sníh 😁 Užili jste si krásnou dovolenou a fotky jsou parádní. MOc zdravím, pá 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, je tam moc hezky a ani nestihli všechny akce a výlety, které jsme si naplánovali! Je tam toho moc! :-)

   Vymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý komentář mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stránce vpravo nahoře tlačítko ODEBÍRAT).