ŽIJEŠ PRÁVĚ TEĎ A TADY... ALE JAK? TO ZÁLEŽÍ JEN NA TOBĚ, JAKOU SI VYBEREŠ CESTU ŽIVOTEM!


úterý 29. září 2020

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2020

Před pár dny jsme se vrátili z týdenní dovolené v Mariánských Lázních...

Během prvního víkendu vedle hlavní kolonády proběhly trhy plné stánků a dobrůtek, zejména z Itálie. Počasí nám přálo, tak to vylákalo mnohé turisty i místní osazenstvo.

Během týdne jsme navštívili mnoho zajímavých míst, nechyběla kolonáda Karolínina pramene.

Taky jsme se byli podívat do místního muzea. Zaujala mne historická světnička.

V muzeu měla zrovna výstavu známá malířka i herečka Iva Hüttnerová. Její obrázky se mi moc líbí, dokonce máme doma jeden její kalendář na zeď.

Nezapomněli jsme nakouknout do největšího kostela v lázních.

Také jsme si vyrazili kabinkovou lanovkou na kopec. Nyní jsou kabinky zelené, dříve byly červené.

V blízkosti je starý hotel Krakonoš, který byl nyní uzavřen. To pro mne bylo zklamáním, protože za ním se nachází velká socha Krakonoše. Prý přinášel štěstí tomu, kdo kolem něj skákal 3x dokola na jedné noze a pak mu sáhl na knoflík u kalhot.

U nového hotelu Krakonoš (který byl v provozu) jsme nakrmili koníky trávou, co rostla za jejich ohradou. Samozřejmě, že za plotem je tráva nejchutnější, ne jako ta, na které se pasou.

V těsné blízkosti se nachází park miniatur Boheminium, kde jsme byli i před 3 lety. Nyní je postaveno 75 stavbiček hradů a zámků Čech, tedy o 15 více, než když jsme tu byli naposled.

Obora s lesní zvěří u lesa měla tentokrát zvířátka schovaná ve stínu. Před 3 lety jsme je krmili z ruky.

Rozhledna Hamelika nás nalákala svými 100 schody, ale výhled z ní do lesů a celé Mariánské Lázně stál za to.
V lesích na opačné straně lázní se nachází rozhledna Karola, stále reprezentativní.

Lesní pramen byl tentokrát uzavřen. V blízkosti je letní podium s lavičkami, kde několikrát vyhrávali hudebníci.
Také jsme navštívili hotel Nové lázně, kde jsme si vyslechli poučnou přednášku o významu  pití pramenů pro zdraví.

Tak to byla naše dovolená v září. V Mariánských Lázních jsme byli naposled před 3 roky, to to utíká. Spali jsme i ve stejném hotelu, protože s jeho službami jsme byli spokojeni.
O naší minulé dovolené v Mariánských Lázních si přečtěte v rubrice DOVOLENÁ A VÝLETY, štítek Západní Čechy, psala jsem 20 článků dost podrobně.

Děkuji, že jste se u mne zastavili, a kdo dočetl až sem, dávám palec nahoru za trpělivost. :-)

43 komentářů:

 1. Milá Lotty, udělala jsi mi radost, v Mariánských Lázních jsme byli mockrát, nejen na dovolené, v lázních, ale i na výletě, moc se nám tam líbilo a ráda jsem si oživila vzpomínky. No, škoda, že už to příště nedáme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Libuško, to jsem ráda, že jsem Tě potěšila. Taky jsou místa, kam se už asi nedostanu. Mariánky mají osobní místo v mém životě.

   Vymazat
 2. Měli jste krásnou dovolenou, vyšlo vám počasí. V Mariánských lázních jsme se před lety zastavili cestou z dovolené a bylo to jen na skok. Ráda bych se tam znovu podívala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Růženko, V Mariánských Lázních to stojí za zkouknutí, je tam toho mnoho, i letos jsem tam objevila místečka, která byla pro mne nová.

   Vymazat
 3. V loňské roce jsme byly dcerou jak u zpívající fontány,tak jsme byly nadšené v Boheminium.
  Přeji krásný den ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evičko, vidím, že jsi zběhlá a viděla jsi toho tam hodně. Já jsem i tak pokaždé z toho nadšená, i když jsem to viděla mnohokrát.

   Vymazat
 4. V Mariánkách jsme byli také před třemi lety na prodlouženém vikendu a jednou jsem tam byla v lázních. Je tam fakt nádherně, ani se nedivím, že je miloval i Miroslav Horníček. Tvoje fotky mě vrátily do vzpomínek, díky ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evičko, Ano, i Horníček tam má své místo, dokonce napsal o Lázních knihu o ztišení se.

   Vymazat
 5. Lotty, měli jste báječnou dovolenou s prima zážitky a super počasím. 👍 Krásně jsi to zdokumentovala. My byli v Mariánkách několikrát, naposledy před dvěma roky. Hrozně to utíká. Určitě se tam zase někdy vypravíme.
  Měj hezké dny 🌹

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Alenko, taky jsem myslela, že jsme tam spali naposled před dvěma lety, ale už to byly tři, letí to, letí. :-)

   Vymazat
 6. V M.Lázních som bola ako ceľkom malá s rodičmi, takže si z tejto návštevy nepamätám nič. Na obrázkoch teda vidím ako to tam dnes vyzerá a vidím, že si ten pobyt ozaj skvele užila 🌞!!! Je super že počasie neštrajkovalo a mohla si vidieť všetko čo si chcela. 😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Věruško, v Mariánských Lázních jsem byla coby 12 letá, ale vzpomínky mám uchované, díky fotkám, všechno je tam skoro stejné jako dnes.

   Vymazat
 7. Mariánské Lázně jsem bohužel nikdy nenavštívila. Musela to být krásná dovolená.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Nikolo, do Lázní se opětovně vracívám, je to pro mne srdcovka. :-)

   Vymazat
 8. Určitě sis krásně užila a hlavně odpočinula.Počasí ti vyšlo asi na 1* ale určitě tam i trošku zapršelo,ale na tom nic nemnění,že jsou krásné fotečky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá kamarádko, počasí vskutku báječné, jen ke konci týdne sprchlo a rušily se akce kvůli koronaviru.

   Vymazat
 9. Lotty, určitě je stále v lázních co objevovat a jak přeje i počasí, nemá to chybu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, počasí bylo nádherné, až ke konci týdne se pokazilo, ale to už nám nevadilo, všechno už jsme viděli a prolétli. :-)

   Vymazat
 10. Před pár lety jsme si udělali taky lázeňskou dovolenou, stihli jsme všechny tři, Mariánky, Františkovy i Karlovy Vary :). Krásná místa to jsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Janinko, všechna místa znám dobře, jsou i kousek od sebe, což je dobře. Nejkrásnější z nich mi připadají právě Mariánky.

   Vymazat
 11. Měli jste štěstí na počasí a to je pro takovou dovolenou rozhodující. Dokonce bez roušek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Mirku, ke konci týdne se počasí pokazilo, roušky jsme měli ve vnitřních prostorách, jako Muzeum, obchody, ke konci týdne nám rušily veřejné akce, to ba nám to řeklo, že už máme odjet.

   Vymazat
 12. Mariánské lázně byly i v době, kdy jsme tam jezdili na zájezdy moc hezké. Díky za vzpomínku-☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Růženko, myslím, že Mariánky jsou naše nejkrásnější Lázně v Čechách. :-)

   Vymazat
 13. Mariánky jsou mojí srdeční záležitostí. Cestou na Krakonoše kdysi bývala malá dřevěná chaloupka, uvnitř ležel posteli vlk a u okna stála Červená Karkulka....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Renatko, ano, pamatuji si na tu chaloupku s vlkem a Karkulkou. Jenže teď není vidět ani ten Krakonoš, starý hotel je asi zavřený, je před ním závora a ke Krakonošovi se nelze dostat. Taky pamatuješ to sousoší, skrz které se prolézalo? A kdo se do něj vešel, věděl, že je štíhlý. To stojí také vzadu za hotelem, taky nepřístupné, a rozdělené na dvě sochy, mají od sebe vzdálenost 2 metry, škoda, těšila jsem se na to, viděla jsem naposled před 3 lety, kdy to bylo přístupné a bez závory.

   Vymazat
 14. Západní Čechy procestované moc nemám. V Mariánkách jsem nikdy nebyla. Jak si prohlížím fotky vidím, že je tam krásně.
  Hezký den!
  Hanka(bavi-mne-to)
  P.s. Napiš mi prosím na můj mail hana.slechtova@seznam.cz svoji adresu, abych Ti mohla poslat Tvoji výhru - věneček. :-))) Zatím ses mi neozvala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Hanko, na dovolené jsme si to užili.
   Promiň, že jsem se neozvala, i tato dovolená byla důvodem zpoždění.
   Už jsem se Ti ozvala.
   Ještě jednou moc děkuji a přeji pohodové dny. :-)

   Vymazat
 15. Zdravím Lotty, se díky za pěknou reportáž z lázní. My jsme je vlastně jen tak proběhli v rámci zájezdu. Starý hotel Krakonoš si vybavuji ještě z dětství. Mariánky mají i krásné okolí. Děkuji, že jsi mě zavedla i na místa, která jsme neviděli. Hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Maruško, děkuji za komentář. V Mariánkách jsme byli podruhé, přesto by se dala najít místa, kde jsme ještě nebyli, je toho tam opravdu hodně. Doporučuji, jste velcí výletníci.
   Věřím, že už je Ti lépe, sama si to neumím představit, nikdy jsem nic podobného neměla. Přeji hodně zdravíčka. :-)

   Vymazat
  2. Lépe mi trochu je, ale pořád poskakuji jen po jedné noze. Každá maličkost je pro mě hodně namáhavá. I když to nešlo nakonec operovat, tak snad to srůstá příznivě.

   Vymazat
  3. Maruško, drž se, jsi velký bojovník.:-) Kdo by nám pak psal zajímavé reportáže z Česka, když ne Ty?!

   Vymazat
 16. Lotty. Také jsem letos začátkem září navštívila Mariánské Lázně. Moc se mi líbí okolní příroda. Byla jsem zde poprvé. Zpívající fontána, upravené parky, stezky, rozhledny. Paráda. Rozhlednu Karolu jsme neviděli, ani Krakonoše. Chtěli jsme navštívit Kamzíka, ale byl v rekonstrukci, tak snad někdy příště.
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Miijam, tak jsme byli skoro ve stejnou dobu na stejném místě. :-) Já zde byla po několikáté, ale některá místa Tvou nafocená jsem nikdy neviděla. Karola je v lesích mezi Lesním pramenem a hřbitovem ve městě. Pěkné dny.

   Vymazat
 17. Ve starém Krakonoši jsem byla ubytovaná zhruba před 50lety, mám pěkné památeční fotky. Moc si toho jako dítě nepamatuji a od té doby jsem tam nebyla.
  Prožili jste krásný a slunečný pobyt, fotky vyznívají velice pozitivně, rekreačně naladěné. A plné sluníčka, nádhera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Simčo, ve starém Krakonoši jsem nebyla ubytovaná, ale fotky u něj ano, to mi bylo 12 let. A vzpomínky taky, jak jsem u něj krmila veverky z ruky.

   Vymazat
 18. No krásná dovolená. Občas do Mariánek také zavítáme, ale vždy jen na jeden celý den. Ještě jsem tam nespali :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Ronnie, já už tam spala 2 týdny coby dospělá a týden coby dítě. :-)

   Vymazat
 19. My jsme letos byli v naší oblíbení Studánce. Letos byly Jeseníky přelidněné. Kde jsou ty časy, když jsme chodili a téměř nikoho nepotkávali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Ivuš, letos byl o Čechy větší zájem než jindy, víme, proč...

   Vymazat
 20. Krásné Mariánky, jako učnice jsem tam strávila týden, líbily se mi. Teď jsi mi svými fotkam připomněla, jak to tam vonělo - v hotelu, který vypadal jako krajkový. Drž se, ať se tam zase můžeš vrátit, nemají chybu ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Kitty, tak v Mariánkách jsi byla coby mladice! Jo, to jsou vzpomínky, které Ti nikdo nevezme! Věřím, že za nějaký rok se tam ještě vrátím, není to od nás tak daleko jako od Tebe! 😀

   Vymazat
 21. Jmenuji se Lilian N. Je to velmi radostný den mého života kvůli pomoci, kterou mi Dr.saguru poskytl tím, že mi pomohl získat zpět svého bývalého manžela svým kouzlem a kouzlem lásky. Byl jsem ženatý 6 let a bylo to tak hrozné, protože můj manžel mě opravdu podváděl a hledal rozvod, ale když jsem narazil na e-mail Dr.saguru na internetu o tom, jak pomohl tolika lidem získat jejich ex zpět a pomůže opravit vztah. a aby lidé byli ve svém vztahu šťastní. Vysvětlil jsem mu svou situaci a poté hledal jeho pomoc, ale k mému překvapení mi řekl, že mi s mým případem pomůže, a tady nyní oslavuji, protože můj manžel se úplně navždy změnil. Vždycky chce být mnou a bez mého daru nemůže dělat nic. Opravdu si užívám manželství, jaká skvělá oslava. Budu dál vydávat svědectví na internetu, protože Dr.saguru je opravdu opravdové kouzlo. POTŘEBUJETE POMOCI POTOM KONTAKTUJTE LÉKAŘE SAGURU HNED E-MAILEM: drsagurusolutions@gmail.com Je jedinou odpovědí na váš problém a ve vašem vztahu se budete cítit šťastně. a je také perfektní
  1 MILOVACÍ KOUZLO
  2 VYHRAJTE ZPĚT
  3 OVOCE DĚLKY
  4 PODPORA KOUZEL
  5 OCHRANA KOUZEL
  6 OBCHODNÍ KOUZLO
  7 DOBRÉ PRACOVNÍ KOUZLO
  8 KOUZLO LOTTERY a KOUZLO SOUDNÍHO PŘÍPADU

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý komentář mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stránce vpravo nahoře tlačítko ODEBÍRAT).